Częstochowski senior

Szanowni Państwo! Drodzy Seniorzy!

http://www.karty.czestochowa.pl/gfx/upload/krzysztof_matyjaszczyk.jpgJesteście niezwykle ważną grupą społeczną. Dysponujecie czymś wyjątkowym i unikalnym, a dla młodych ludzi niesłychanie przydatnym – życiową mądrością. Posiadacie doświadczenie zawodowe i życiowe. Z tego bagażu doświadczeń powinniśmy korzystać jak najczęściej.

W Polsce - podobnie jak prawie w całej Europie - coraz większą część populacji stanowią osoby w wieku emerytalnym. W Częstochowie od długiego już czasu staramy się o nie zadbać, na rożnych płaszczyznach i w różnoraki sposób.

Mamy program Aktywny Senior proponowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji; mamy cieszące się ogromnym powodzeniem place rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu; mamy akcję MOPS-u służącą integracji - "Kawiarenka dla Seniora"; mamy wreszcie świetnie funkcjonujące przy częstochowskich, wyższych uczelniach uniwersytety trzeciego wieku, które udowadniają, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Kończymy realizację "Częstochowskiego Programu Wsparcia Seniorów". Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, dofinansowujemy działania zmierzające do aktywizacji osób starszych.

W kwietniu oddaliśmy do użytku Częstochowskie Centrum Aktywności Seniora - w generalnie wyremontowanym budynku przy ulicy Staszica. Realizujemy też programy zdrowotne specjalnie przeznaczone dla osób starszych, to nie tylko szczepienia przeciwko grypie, ale także m.in. program rehabilitacji i wspierania aktywności ruchowej.

W tym roku rozpoczęliśmy realizację Programu „Częstochowa – seniorom", którego jednym z elementów jest odebrana przez Państwa karta. Pozwoli ona na skorzystanie z promocji przygotowanych przez Partnerów Projektu. W bazie Partnerów znajdują się: kawiarnie, instytucje kultury, obiekty sportowe i rekreacyjne, kluby fitness, usługi medyczne, rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, szkoły językowe, biuro tłumaczeń, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, taxi, ośrodki wypoczynkowe. Oferta przedstawia się różnorodnie atrakcyjnie, dlatego wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.